(Видео) Швајцарскиот коментатор полуде на пеналите

By

Швајцарскиот коментатор полуде по победата на Швајцарија над Франција, на синоќешниот осминафинален натпревар на Европското првенство. Откако натпреварот заврши нерешено, 3:3, мечот отиде во продолженија, а на крајот се шутираа пенали.

dobivaj vesti na viber

Последниот го промаши Мбапе, а швајцарскиот коментатор во стил на неговите бразилски колеги се израдува на победата. По спектаклот Хрватска – Шпанија, кој заврши со дури 8 гола, никој не очекуваше дека ќе гледаме уште полуд натпревар во Букурешт.

Во регуларните деведесет минути, Французите имаа предност од два гола, но Швајцарците изедначија во последните секунди од мечот.

Ќе ви се допадне