(Видео) Тренерот на Интер, Антонио Конте, му го покажа средниот прст на претседателот на Јувентус, Андреа Ањели

By

Тренерот на Интер, Антонио Конте, му го покажа средниот прст на претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, по вчерашниот полуфинален меч во Купот на Италија. Натпреварот заврши без голови, но Јувентус беше подобар од Интер во првиот натпревар (2:1) и ќе игра во финалето.

Конте по мечот објасни го објаснил своето однесување и изјавил дека бил испровоциран.

„Јувентус треба да ја каже вистината. Мислам дека четвртиот судија виде што се случиваше за време на натпреварот. Домаќините би требало да бидат малку пристојни и да покажат почит кон оние кои ја работат оваа работа“, изјавил Конте за медиумите.

Конте пред тренерската кариера, долго време играше за Јувентус и беше капитен на „старата дама“. Фановите на Јувентус не му простија затоа што прифати да стане тренер на еден од најголемите ривали во италијанското првенство.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Evil or Live Episode 12

Website https://animepahe.cc: Watch ID: INVADED (Dub) animepahe Episode 13 anime websites

Git qt: https://git.qt.io/animeflixnl

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animeflixnl