(Вознемирувачко видео) Руски спортисти живи изгореа во „порше“

By

Во сообраќајна несреќа во Русија загинаа светската рекордерка во мотоциклизам Татјана Игушина и автомобилистот Иван Курбенбин. Според руските медиуми, тие изгореле живи, откако  со преголема брзина изгубиле контрола над возилото и се забиле во столб.

dobivaj vesti na viber

Во извештајот на полицијата стои дека возачот дал гас до крај, но не успеал да сопре навреме. По ударот во столбот, возилото се запалило, а Татјана и Иван изгореле. Сè уште не се знае дали биле под дејство на алкохол, но и кој го возел „поршето 911“, во кое биле кога се случила несреќата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEWS_RUSSIA27 (@newsrussia_27)

Ќе ви се допадне