Почна акцијата „Купи билет за спас на Вардар“

By

Деновиве, почна акцијата „Купи билет за спас на Вардар“, што ја поттикна навивачката група „Комити“. Ваквата акција има цел да се соберат средства за да му се помогне на клубот кој во моментот е во тешка финансиска состојба.

 

„Секој билет значи, секој билет е еден чекор поблиску до целта, за секој билет Вардар ќе ви биде благодарен сакајќи да дадеме на значење на историските години за ФК Вардар: 47 билети за спас на Вардар ќе значат, пред сè, признание за вашето лично учество, но и вашето име ќе биде запишано на клупските ѕидови покрај забележителните моменти од богатата клупска историја. 87 или повеќе билети за спас на Вардар ќе ви доделат сертификат заверен од ФК Вардар како признание за вашето лично или учеството на вашето здружение, организација, компанија во борбата за спас на Вардар“, стои во соопштението.

Ќе ви се допадне

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! (https://4anime.biz/m/Eq0m) Episode 12

Website https://animeheaven.pro: Watch Disgaea animeheaven Episode 12 watch anime online

Watch anime online for free at Animepahe dubbed anime

Website https://animeflix.nl: Watch Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test (Dub) animeflix Episode Full animeflix howls moving castle

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/uxxm

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/