Жозе Мурињо е нов тренер на Рома

By

Португалецот Жозе Мурињо е нов тренер на Рома, потврдија од италијанскиот клуб. Тој потпиша договор и ќе ја води „римската волчица“ во наредните три години.

Мурињо ќе седне на местото на Пауло Фонсека, кој на крајот на сезоната ќе си замине. Ваквиот трансфер за многумина е изненадување, со оглед на тоа што досега никој ништо не знаеше, ниту, пак, имаше некакви шпекулации.

За Мурињо ова ќе биде враќање во Серија А откако во 2010 година постигна историски успех со Интер. Тој до неодамна го водеше тимот од Англија Тотенхем.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime anime gogo: Bleach (Dub) (https://gogoanime.be/m/oYVE) Episode 366

AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 10