Ѕвездата на Лејкерси се пофали со подарок од Ибрахимовиќ 

By

Ѕвездата на ЛА Лејкерс, Дани Грин доби дополнителна мотивација пред финалето во НБА. Грин доби специјален подарок од ѕвездата на неговиот омилен клуб, Златан Ибрахимовиќ. Toj му испрати дрес со потпис и му посака успех во финалето против Мајами.

„Те видов дека носиш дрес на Милан за време на тренинзите. Сакам да ти посакам се најдобро во финалето и да ти го испрам дресот за новата сезона“, напиша Златан Ибрахимовиќ

Ќе ви се допадне