Катарина Ивановска во Стара чаршија позира во фустан на познат француски бренд

Моделот и манекенка Катарина Ивановска објави фотографија како позира во црно бела модна комбинација. Бела кошула, кратко црно здолниште, кое всушност е фустан во комбинација со црни хулахопки и високи црни чизми.

„Офф каков викенд“, напиша Ивановска на фотографиите.

Моделот назначи дека фотографиите се направени во објект во Стара чаршија.

Модната комбинација на Ивановска е од познатиот бренд „МАЈЕ“ од Париз.

Модните критичари често знаат да советуваат, доколку не знаете што да облечете црно белата комбинација е секогаш опција.

 

Scroll to Top