Италијански тенори ќе гo отворат Охридско лето, над илјада уметници ќе настапат на фестивалот

Под диригентска палка на Лоренцо Бицари, четири светски тенори од Италија, Алесандро Косентино де Акриса, Федерико Сера, Џовани Марија Палмија и Уго Тарквини, придружувани од …

Италијански тенори ќе гo отворат Охридско лето, над илјада уметници ќе настапат на фестивалот Прочитај повеќе »