Почина легендарниот актер од серијата „Сопранови“

Актерот Тони Сирико, најпознат по улогата на мафијашот Пол Гуалтиери познат како „Поли Волнатс“ во серијата Сопранови, почина на 80-годишна возраст. Мајкл Империоли, кој го …

Почина легендарниот актер од серијата „Сопранови“ Прочитај повеќе »