Почина Лиса Лоринг, актерката што ја глумеше првата Венсдеј Адамс

Актерката Лиса Лоринг, која ја играше првата верзија на ликот Венсдеј во легендарната серија „Семејството Адамс“, почина на 64-годишна возраст. Според американските медиуми, таа починала …

Почина Лиса Лоринг, актерката што ја глумеше првата Венсдеј Адамс Прочитај повеќе »