Министрите Адеми и Бектеши позитивни на коронавирус

Министерот за образование, Арбер Адеми, и министерот за економија, Крешник Бектеши, се заразени со коронавирус. Двајцата на социјалните мрежи открија дека се позитивни на Ковид-19, …

Министрите Адеми и Бектеши позитивни на коронавирус Прочитај повеќе »