Адријано

По смртта на татко му, на Бразилецот Адријано му пропадна фудбалската кариера

На денешен ден 1982 година е роден еден од најдобрите бразилски фудбалери Адријано Леите Рибеиро. Тој беше еден од најдобрите фудбалери во светот сè до …

По смртта на татко му, на Бразилецот Адријано му пропадна фудбалската кариера Прочитај повеќе »

(Фото) „Стави повеќе кромид“, Михајловиќ ги почестил Виери и Адријано со лесковачка

На времето додека сите заедно играа во италијанскиот фудбалски клуб Интер, Синиша Михајловиќ и Дејан Станковиќ решиле да ги прошетаат низ Белград, нивните соиграчи во …

(Фото) „Стави повеќе кромид“, Михајловиќ ги почестил Виери и Адријано со лесковачка Прочитај повеќе »

Scroll to Top