агенти

Путин ги прогласи „Мекдоналд“ и КФЦ за странски агенти во Русија

Во државната Дума на Русија предложено е компанијата „Мекдоналд“, КФЦ и други синџири за брза храна да бидат прогласени за странски агенти. Авторот на иницијативата …

Путин ги прогласи „Мекдоналд“ и КФЦ за странски агенти во Русија Прочитај повеќе »

Агенти на ЦИА признаваат дека го снимиле лажното видео на џихадистите со отсекување на главата

Само неколку дена откако Infowars.com го анализира видеото во кое на американскиот војник Џејмс Фоли му беше пресечена главата, веднаш беше отстрането, а врвни британски …

Агенти на ЦИА признаваат дека го снимиле лажното видео на џихадистите со отсекување на главата Прочитај повеќе »

Scroll to Top