Почина актерката Ајлин Рајан

Американската актерка Ајлин Рајан почина на 95 години. Мајката на оскаровецот Шон Пен почина во својот дом во Малибу, на 95 години, неколку дена пред …

Почина актерката Ајлин Рајан Прочитај повеќе »