Ајова

(Видео) Пиле му го извалка новото сино одело на Бајден додека држеше говор

Пиле му го извалка новото сино одело на американскиот претседател Џо Бајден додека држеше говор во штала во Ајова. Додека зборуваше за инфлацијата Бајден не …

(Видео) Пиле му го извалка новото сино одело на Бајден додека држеше говор Прочитај повеќе »

(Фото) Двајца малолетници ја убиле професорката по шпански па се фалеле на фејсбук

Двајца средношколци од 16 години од Ајова се обвинети за убиство на нивната професорка по шпански јазик. Откако ја убиле тие злосторот почнале да го …

(Фото) Двајца малолетници ја убиле професорката по шпански па се фалеле на фејсбук Прочитај повеќе »

Американската војска со безпилотни балони не набљудува од стратосферата

Американската војска спроведува тестови за надзор со широк домет во шест држави во Средниот запад на САД, користејќи експриментални балони. Ова го откриваат новите документи …

Американската војска со безпилотни балони не набљудува од стратосферата Прочитај повеќе »

Токсична салата од „Мекдоналд“ предизвика епидемија во САД

По појавата на две одвоени епидемии, компанијата „Мекдоналд“ била принудена да прекине со продажбата на салати во 3.000 ресторани во 14 држави во САД, наведуваат …

Токсична салата од „Мекдоналд“ предизвика епидемија во САД Прочитај повеќе »

Програмерот кој ја изврши најголемата лото измама во САД

Програмерот Еди Типтон од Ајова вели дека само сакал нов предизвик кога со измама заработил 24 милиони долари! Типтон го хакирал кодот за лотарија, кој …

Програмерот кој ја изврши најголемата лото измама во САД Прочитај повеќе »

Scroll to Top