акции

Илон Маск доби тужба од акционерите на Твитер за манипулација

Акционерите на Твитер поднесоа тужба против Илон Маск и самиот Твитер за манипулирање со надолната цена на акциите на компанијата за време на нејзината понуда …

Илон Маск доби тужба од акционерите на Твитер за манипулација Прочитај повеќе »

Светските берзи во Њујорк, Лондон и Токио губат како никогаш претходно

Берзите ширум светот паѓаат, а американскиот индекс Дау Џонс изгуби дури 4,6 проценти од вредноста, што претставува најголем пад за 6,5 години. Главните индекси во …

Светските берзи во Њујорк, Лондон и Токио губат како никогаш претходно Прочитај повеќе »

Scroll to Top