Ал Наср

(Видео) Роналдо им вика на своите фудбалери на клупата

Фудбалерите на Ал Наср испаднаа одСупер Купот Ријад во Саудиска Арабија. Тимот на Кристијано Роналдо изгуби од Ал Вехде со 1:0, а Португалецот ги изгуби …

(Видео) Роналдо им вика на своите фудбалери на клупата Прочитај повеќе »

Роналдо во 2023 година му се приклучи на саудискиот клуб Ал Наср, ќе заработува 200 милиони евра годишно

Португалскиот фудбалер и еден од најдобрите во светот, Кристијано Роналдо во 2023 година му се приклучи на клубот од Саудиска Арабија, Ал Наср. Договорот ќе …

Роналдо во 2023 година му се приклучи на саудискиот клуб Ал Наср, ќе заработува 200 милиони евра годишно Прочитај повеќе »

Роналдо ќе стане најплатен фудбалер во светот

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо е пред трансфер во клубот „Ал-Наср“ и е на добар пат да стане најплатениот фудбалер во светот, пренесе „Марка“. Како што …

Роналдо ќе стане најплатен фудбалер во светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top