(Видео) Поранешниот адвокат на Трамп го тужи „Нетфликс“ и бара 20 милиони долари откако во серијата за Епстајн го прикажале како сексуален предатор

Поранешниот адвокат на Доналд Трамп, Алан Дершовиц, подигна повеќемилионска тужба против „Нетфликс“ и продуцентите на шоуто Jeffrey Epstein: Filthy Rich, затоа што смета дека во истото …

(Видео) Поранешниот адвокат на Трамп го тужи „Нетфликс“ и бара 20 милиони долари откако во серијата за Епстајн го прикажале како сексуален предатор Прочитај повеќе »