Алберта

Губењето коса и намалениот сексуален нагон се нови симптоми на долготрајниот Ковид

Истражувачки тим од Универзитетот во Бирмингем открил и објавил дека губењето на косата и намалениот сексуален нагон, се двата нови симптоми на таканаречениот долготраен ковид. …

Губењето коса и намалениот сексуален нагон се нови симптоми на долготрајниот Ковид Прочитај повеќе »

(Видео) Светлосна топка на небото ги исплаши Канаѓаните

Голема огнена топка го осветли небото над канадската покраина Алберта. Населението што живее таму, а кое ја забележало чудната појава на небото, било зачудено, пишуваат …

(Видео) Светлосна топка на небото ги исплаши Канаѓаните Прочитај повеќе »

Scroll to Top