(Видео) Дошол во Северна Кореја да студира, а тајно го шпионирал Ким

Државните медиуми во Северна Кореја објавиле денеска дека австралискиот студент Алек Сигли е фатен како шпионира и дека тој е протеран од земјата, пренесува „Ројтерс“. …

(Видео) Дошол во Северна Кореја да студира, а тајно го шпионирал Ким Прочитај повеќе »