Александар Митевски

(Видео) Васка Јанковска пејачката на оригиналната „Ердлези“ ја отпеаја „Ѓурѓовден“ во дует со Дац и Александар

Александар Митевски,  Драган Спасов Дац и Васка Јанковска  ја отпеаја  песната „Ѓурѓовден“, а видеото го споделија на социјалните мрежи. „За многу години Ѓурѓовден. Од Дац и …

(Видео) Васка Јанковска пејачката на оригиналната „Ердлези“ ја отпеаја „Ѓурѓовден“ во дует со Дац и Александар Прочитај повеќе »

Со песна ќе ја победиме короната, порачаа новите кумови Александар и Дац на традиционалната бадникова прослава

Многу желби за здравје, љубов, насмевки и мир во домовите и семејствата им посакаа на сите актерот Драган Спасов – Дац и композиторот Александар Митевски …

Со песна ќе ја победиме короната, порачаа новите кумови Александар и Дац на традиционалната бадникова прослава Прочитај повеќе »

(Видео) Александар и Дац за мерак на штипјани запеаја со Трајче Манев и Коки

Боемското дуо Александар Митевски и Драган Спасов – Дац ја промовираа „Песна за Лџите“, која многумина ја нарекуваат химната на Штип. Овој пат тие ја …

(Видео) Александар и Дац за мерак на штипјани запеаја со Трајче Манев и Коки Прочитај повеќе »

„Бабино девојче“ од Нино Величковски доби нова верзија

Александар Митевски и Драган Спасов – Дац ја препеаја песната „Бабино девојче“ од пејачот Нино Величковски. Песната ја посветија на градот Куманово, каде што го …

„Бабино девојче“ од Нино Величковски доби нова верзија Прочитај повеќе »

(Видео) Александар и Дац на годишнината од „Корона чао“, не вакцинираа со нов кавер

Боемското дуо за добро расположение, Драган Спасов-Дац и Александар Митевски, на годишнина од објавата на нивниот хит „Корона Чао“, ги израдуваа фановите со нова преработка …

(Видео) Александар и Дац на годишнината од „Корона чао“, не вакцинираа со нов кавер Прочитај повеќе »

(Видео) „Корона чао“ во еден глас се пееше во Охрид

Првиот концерт на Драган Спасов-Дац и Александар Митевски ги расположи посетителите на Античкиот театар, каде неколку часа уживаа во изведбата на познати македонски и странски евергрини, преработки од композиции, …

(Видео) „Корона чао“ во еден глас се пееше во Охрид Прочитај повеќе »

(Видео) „Корона, чао“ на знаковен јазик

Петнаесет толкувачи на знаковен јазик на социјалните мрежи ја изведоа песната „Корона чао“ на Александар Митевски и Драган Спасов Дац. Петнаесетината толкувачи им овозможија на …

(Видео) „Корона, чао“ на знаковен јазик Прочитај повеќе »

Трифун Костовски на 71 година се враќа на музиката

Поранешниот скопски градоначалник и бизнисмен Трифун Костовски (71) по неколку години пауза се враќа на музиката. И овој пат тој ќе соработува со неговиот долгогодишен …

Трифун Костовски на 71 година се враќа на музиката Прочитај повеќе »

Scroll to Top