Уште еден руски олигарх починал под сомнителни околности, бил отруен со отров од жаба

Поранешниот главен менаџер на Лукоил, Александар Суботин, е пронајден мртов, а како главна причина за смртта е наведено труење од жаба, пишува британски Индепендент. Тој е уште еден …

Уште еден руски олигарх починал под сомнителни околности, бил отруен со отров од жаба Прочитај повеќе »