Александар Васовски ја напушта клупата на Вардар

Тренерот на ФК Вардар, Александар Васоски, ја напушта клупата на скопскиот фудбалски клуб Вардар. Триумфот на „црвено-црните“ во Струмица против Беласица со 3-0 беше последниот …

Александар Васовски ја напушта клупата на Вардар Прочитај повеќе »