Ќе те претепам ако не го освоиш УС Опен, му рече Зверев на Ѓоковиќ по поразот во полуфиналето

Првиот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на УС Опен, откако во полуфиналето го победи Германецот Александер Зверев по пет сетови. …

Ќе те претепам ако не го освоиш УС Опен, му рече Зверев на Ѓоковиќ по поразот во полуфиналето Прочитај повеќе »