александра јовановска

Еротика и политика на Модниот викенд во Скопје

Со ревиите на Error Kolektiv, Сара Реџиќ и Александра Јовановска, вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за сезоната есен-зима 2018/2019. Трите ревии, тематски различни, ја …

Еротика и политика на Модниот викенд во Скопје Прочитај повеќе »

(Фото) Префинетост и елеганција на третиот ден на „Моден викенд Скопје“

Третиот ден од осумнаесеттото издание на Модниот викенд во Скопје беше отворен со колекциите на студентите од Академијата за моден дизајн „Џолев и уметностите“. „Сивус …

(Фото) Префинетост и елеганција на третиот ден на „Моден викенд Скопје“ Прочитај повеќе »

„Снежна шарлота“ по рецепт на Александра Јовановска

Александра Јовановска е позната како голем гурман меѓу пријателите. Таа сака да готви и солено и благо, а за „Репортер“ го сподели рецептот за омилената …

„Снежна шарлота“ по рецепт на Александра Јовановска Прочитај повеќе »

Scroll to Top