Александра Живојиновиќ

Александра и Филип планираат уште едно бебе

Српската пејачка Александра Живоиновиќ и нејзиниот сопруг Филип планираат уште едно бебе, пишуваат српските медиуми. Александра одлично се снашла во улогата на мајка и признала …

Александра и Филип планираат уште едно бебе Прочитај повеќе »

(Видео) Александра Живојиновиќ во „Ѕвездите на гранд“ го претстави новиот хит

Српската пејачка Александра Живојиновиќ синоќа за време на големото финале во 13. сезона во „Ѕвездите на Гранд“ ја претстави својата нова песна „Богата сиротиња“. Во …

(Видео) Александра Живојиновиќ во „Ѕвездите на гранд“ го претстави новиот хит Прочитај повеќе »

(Фото) Првата прошетка на Александра Живојиновиќ со синот

Српската пејачка Александра Живојиновиќ објави фотографија од нејзината прва прошетака со синот. Пејачката доби голем број пофални коментари поради нејзиниот изглед. Многумина ја пофалија дека …

(Фото) Првата прошетка на Александра Живојиновиќ со синот Прочитај повеќе »

Scroll to Top