Грчки фудбалер починал на теренот откако итната помош доцнела 20 минути

Фудбалерот на грчкиот тим Јуполи, Александрос Лампис почина на 21 годишна возраст. Тој починал откако колабирал на теренот уште во петтата минута од натпреварот против Енормијада, …

Грчки фудбалер починал на теренот откако итната помош доцнела 20 минути Прочитај повеќе »