(Видео) Риболовци извлекоа од реката сом тежок 185 килограми

Двајца риболовци од Полска имаа успешен лов додека пловеа низ водите на реката Одри. Алфонс Брзовски и Марек Ждановиќ се пофалија на социјалните мрежи дека …

(Видео) Риболовци извлекоа од реката сом тежок 185 килограми Прочитај повеќе »