Уапсени лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад

Уапсени се неколку лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад, пренесуваат светските медиуми. Ова го соопштил советникот на претседателот на иранскиот парламент, а го …

Уапсени лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад Прочитај повеќе »