Почина сценаристот на Спајдермен

Алвин Саргент, двократниот оскаровец кој го напишал сценариото за трилогијата за Спајдермен, почина на 92 годишна возраст во неговиот дом во Сиетл. Наградата Оскар за …

Почина сценаристот на Спајдермен Прочитај повеќе »