Алжир

По Либан и Алжир забрани „Барби“ да се прикажува во кината

Филмот „Барби“ е повлечен од кината во Алжир речиси еден месец откако првпат беше прикажан во земјата. Одалжирското Министерство за култура и уметност ги известило …

По Либан и Алжир забрани „Барби“ да се прикажува во кината Прочитај повеќе »

(Видео) На тренер му се слоши кога неговиот тим прими гол во 124. минута и испадна од Светско

На селекторот на Алжир Џамел Белмади му се слоши на теренот откако неговите фудбалери примија гол во 124 минута и испаднаа од Светско. Камерун го …

(Видео) На тренер му се слоши кога неговиот тим прими гол во 124. минута и испадна од Светско Прочитај повеќе »

(Видео) Доби микрфон во лице, Лавров се пошегува со новинарите

Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров за време на обраќањето на медиумите на средбата со министерот за надворешни работи на Алжир, Абделкадер Месахел, се „поздравуваше“ …

(Видео) Доби микрфон во лице, Лавров се пошегува со новинарите Прочитај повеќе »

Scroll to Top