Амадеус Бенд

Токан го загубивме, но моравме да продолжиме со музиката: Амадеус бенд“ вечер ќе има концерт во Скопје

Популарниот музички состав „Амадеус бенд“ вечерва во ресторан Дион ќе имаат концерт. На денешната промоција тие ветија одлична журка и забава. Публиката ќе се забавува …

Токан го загубивме, но моравме да продолжиме со музиката: Амадеус бенд“ вечер ќе има концерт во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Антонио Пејоски преработи хит на „Амадеус Бенд“

Младиот пејач Антонио Пејоски ја преработи песната „Драга дoјди дома“ од  „Амадеус Бенд“. Спотот е режиран од Борче Димоски. „Се радувам што преработката беше одлично …

(Видео) Антонио Пејоски преработи хит на „Амадеус Бенд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top