анџелина џоли

Славните не штедат за Нова година, на најмилите им купија скапи подароци, како накит, пони, острови

Кога станува збор за давање на подароци за Нова година и Божиќ, познатите и оваа година покажаа дека не сакаат да се штедат. Така некои …

Славните не штедат за Нова година, на најмилите им купија скапи подароци, како накит, пони, острови Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли, по 21 година, се повлече од местото амбасадор на добрата волја на Обединетите нации

Анџелина Џоли по 21 година се повлече од должноста амбасадор на УНХЦР. Глумицата рече дека се повлекува затоа што сака да работи на пошироки хуманитарни …

Анџелина Џоли, по 21 година, се повлече од местото амбасадор на добрата волја на Обединетите нации Прочитај повеќе »

Иранската Анџелина Џоли која беше осудена на 10 години затвор излезе по само 14 месеци

Иранската ѕвезда Сахар Табар, властите ја осудија на 10 години затвор, излезе по само 14 месеци поради притисокот од јавноста. Властите пред повеќе од една …

Иранската Анџелина Џоли која беше осудена на 10 години затвор излезе по само 14 месеци Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли доби мурал во Милано за поддршка на жените во борба против ракот на дојка

По повод месецот на ракот на дојката, со цел да се подигне свеста за важноста на превенцијата, но и да се даде поддршка на жените …

Анџелина Џоли доби мурал во Милано за поддршка на жените во борба против ракот на дојка Прочитај повеќе »

Џоли и Бред одбиле понуда од 10 милиони долари за ќерка им да стане модел

Анџелина Џоли и Брет Пит не се согласуваат нивната ќера Шајло а биде модел, старлета и реалити ѕвезда и покрај тоа што едногодишниот договор е …

Џоли и Бред одбиле понуда од 10 милиони долари за ќерка им да стане модел Прочитај повеќе »

Телохранителот на Бред и Џоли, иако заработувал 11.500 евра месечно, си дал отказ зашто не можел да ги издржи

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингам откри зошто си дал отказ по 17 месеци работа кај Анџелина Џоли и Бред Пит. …

Телохранителот на Бред и Џоли, иако заработувал 11.500 евра месечно, си дал отказ зашто не можел да ги издржи Прочитај повеќе »

Сака да ги сврти децата против мене, Бред Пит одговори на обвинувањата на Џоли за семејно насилство

Глумецот Бред Пит ги демантираше обвинувањата на бившата сопруга и колешка Анџелина Џоли за сексуално злоставување. Таа  неодамна го обвини дека ги тепал и давел …

Сака да ги сврти децата против мене, Бред Пит одговори на обвинувањата на Џоли за семејно насилство Прочитај повеќе »

Џоли пак го обвини Бред Пит за физичко малтретирање

Глумицата Анџелина Џоли поднесе контра тужба против бившиот сопруг, Бред Пит. Нејзините адвокати ја доставија во вторникот во судот во Лос Анџелес. Тие ја опишале …

Џоли пак го обвини Бред Пит за физичко малтретирање Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли го тужи Бред Пит и бара од него 250 милиони долари

Компанијата на Анџелина Џоли поднела тужба тешка 250 милиони долари против Бред Пит, поради францускиот виноград. Во најновата тужба се тврди дека нејзиниот бивши сопруг …

Анџелина Џоли го тужи Бред Пит и бара од него 250 милиони долари Прочитај повеќе »

(Фото) Светските таблоиди објавија фотографии од модринките кои Бред Пит ѝ ги нанел на Анџелина Џоли

Светските медиуми објавија фотографија од модринките кои Бред Пит наводно ѝ ги направил на Анџелина Џоли за време на летот од Франција кон Лос Анџелес …

(Фото) Светските таблоиди објавија фотографии од модринките кои Бред Пит ѝ ги нанел на Анџелина Џоли Прочитај повеќе »

Бред Пит ја влечел и туркал Џоли во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои актерката ги поднесе во ФБИ

Светскиот магазин People, преку законот за слобода на информации, го добил извештајот од ФБИ, кој Џоли претходно годинава анонимно го поднесе против нејзиниот бивши партнер Бред Пит. …

Бред Пит ја влечел и туркал Џоли во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои актерката ги поднесе во ФБИ Прочитај повеќе »

(Фото) Бред Пит дојде во Рим да ги види Анџелина Џоли и децата

Глумецот Бред Пит дојде во Рим да ги види Анџелина Џоли и децата. Како што пренесуваат медиумите Џоли е среќна што бившиот дошол да ги …

(Фото) Бред Пит дојде во Рим да ги види Анџелина Џоли и децата Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли во најпосакуваните сандали за 2022 година

Анџелина Џоли е фотографирана на улиците на Рим, каде моментално престојува со својата ќерка Сахара. Папараците ја уловија на пауза од работа на проект во …

Анџелина Џоли во најпосакуваните сандали за 2022 година Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли и ќерка ѝ Шајло откачија на концерт на Манескин во Рим

Анџелина Џоли и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит викендов го поминаа дружејќи се на концертот на евровизиските победници Манескин во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите …

Анџелина Џоли и ќерка ѝ Шајло откачија на концерт на Манескин во Рим Прочитај повеќе »

(Видео) Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит танцува хип-хоп на популарен хит

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, 16-годишната Шајло, сподели видео како танцува во сала во ритамот на популарен хит. Таа танцува хип-хоп кореографија. Видеото …

(Видео) Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит танцува хип-хоп на популарен хит Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли му продаде на руски олигарх дел од винаријата во која се венча со Бред Пет

Холивудскиот актер Бред Пит ја обвини поранешната сопруга Анџелина Џоли, дека се обидела да го оштети со тајно продавање на нејзиниот дел од нивното лозје …

Анџелина Џоли му продаде на руски олигарх дел од винаријата во која се венча со Бред Пет Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли го тужи ФБИ за инцидент кој се случил меѓу Бред Пит и нивниот син

Во медиумите во САД се рашири веста дека Анџелина Џоли би можела да го тужи ФБИ, затоа што агентите одбиле да спроведат истрага против нејзиниот …

Анџелина Џоли го тужи ФБИ за инцидент кој се случил меѓу Бред Пит и нивниот син Прочитај повеќе »

Џенифер Анистон се плаши дека Метју Пери во мемоарите ќе објави тајни од нејзиниот брак со Бред Пит

Актерката Џенифер Анистон стравува дека нејзиниот колега и пријател Метју Пери во мемоарите може да ги објави нејзините тајни од бракот со Бред Пит. Пери …

Џенифер Анистон се плаши дека Метју Пери во мемоарите ќе објави тајни од нејзиниот брак со Бред Пит Прочитај повеќе »

Ќерката на Џоли сака да се пресели кај Бред Пит, но глумицата не дозволува

Една од ќерките на Анџелина Џоли, Вивиен, сака да се пресели да живее со својот татко Бред Пит, но глумицата не ѝ дозволува, пренесуваат светските …

Ќерката на Џоли сака да се пресели кај Бред Пит, но глумицата не дозволува Прочитај повеќе »