Белградско драмско позориште

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје

Поп пејачката Калиопи и српскиот актер Мима Карачиќ во скопската кафеана „Дукат“ се расположија со актерската екипа, која вечерва ќе настапува во МНТ со театарската …

(Видео) Калиопи, Мима Карачиќ и актерите од Белградското драмско позориште на нозе ја кренаа цела кафеана во Скопје Прочитај повеќе »

Драган Бјелогрлиќ и Белградското драмско позориште ќе гостуваат во МНТ

Белградското драмско позориште со претставата „Лет над кукавичкото гнездо“ ќе гостува во Македонскиот народен театар. Претставите се закажани за на 4 и 5 октомври. Текстот …

Драган Бјелогрлиќ и Белградското драмско позориште ќе гостуваат во МНТ Прочитај повеќе »

Scroll to Top