Бенјамин Нетанјаху

Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху

Сведокот во судскиот процес против експремиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, Хаим Гарон, загина во авионска несреќа. Со него била и неговата сопруга Ести. Несреќата се …

Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху Прочитај повеќе »

Израелскиот премиер сака да ги чипира сите деца, поради коронавирусот

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху, сака да ги чипира сите деца кои одат во школо и градинка, со цел да може полесно да се контролираат додека …

Израелскиот премиер сака да ги чипира сите деца, поради коронавирусот Прочитај повеќе »

Израел ќе го нападне Иран со помош на Американците

„Израел е канцероген тумор на Блискиот Исток и треба да се искорени“, порачал иранскиот верски лидер Али Хаменеи. Иранската најава дека повторно ќе почне со …

Израел ќе го нападне Иран со помош на Американците Прочитај повеќе »

Scroll to Top