Бил Гејтс се плаши од следната пандемија затоа што може да биде посмртоносна од Ковид-19

Милијардерот и коосновач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс предупреди дека следната пандемија би можела да биде полоша и посмртоносна од коронавирусот. Тој ова го рече по …

Бил Гејтс се плаши од следната пандемија затоа што може да биде посмртоносна од Ковид-19 Прочитај повеќе »