богатство

Енрике Иглесијас, поради лошите односи со татка си, се откажа од наследството вредно 800 милиони евра

Пејачот Енрике Иглесијас се откажа од наследството на неговиот татко, познатиот шпански пејач Хулио Иглесијас. Шпанските медиуми пишуваат дека Енрике е во лоши односи со …

Енрике Иглесијас, поради лошите односи со татка си, се откажа од наследството вредно 800 милиони евра Прочитај повеќе »

(Фото) Сестрата на Ивица Дачиќ глуми во „Семејно богатство“

Евица Дачиќ е помлада сестра на министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, и до пред неколку години била актерка. Малкумина знаат дека Емица …

(Фото) Сестрата на Ивица Дачиќ глуми во „Семејно богатство“ Прочитај повеќе »

Принцот Хари не сака да потпише предбрачен договор

Принцот Хари покажа дека безрезервно ѝ верува на својата идна жена Меган Маркл откако одби да потпише предбрачен договор со актерката. Тој смета дека не …

Принцот Хари не сака да потпише предбрачен договор Прочитај повеќе »

Десет најбогати жени во светот според „Форбс“

На листата најбогати луѓе на магазинот „Форбс“ оваа година се најдоа 256 жени. Нивното богатство е проценето на околу 1.000 милијарда долари, што е за 20% …

Десет најбогати жени во светот според „Форбс“ Прочитај повеќе »

Ќерката Елвис Присли го потрошила наследството од татко и вредно 100 милони долари

Ќерката на кралот на рокенролот, Елвис Присли, Лиза Мери Присли, го наследи во 1993 година, откако наполни 25 години, сиот имот насвојот починат татко, кој …

Ќерката Елвис Присли го потрошила наследството од татко и вредно 100 милони долари Прочитај повеќе »

Уапсени принцеви и министри ќе искешираат 70 % од богатството за да бидат ослободени

Се чини дека владата во Ријад пронашла начин да го намали буџетскиот дефицит предизвикан од пониските цени на нафтата. Како што пренесе „Фајненшнл тајмс“, саудиските …

Уапсени принцеви и министри ќе искешираат 70 % од богатството за да бидат ослободени Прочитај повеќе »

Scroll to Top