На српски репрезентативец му извадиле бубрег на Светско

Српскиот репрезентативец Бориша Симаниќ заработи тешка повреда на Светското првенство во кошарка во Манила. Доцна вечерта во неделата, на мечот со Јужен Суден, заработи повредата …

На српски репрезентативец му извадиле бубрег на Светско Прочитај повеќе »