Почина бугарскиот историчар Божидар Димитров

На 72-годишна возраст вчера пред зградата во која живее ненадејно починал поранешниот директор на Националниот историски музеј, Божидар Димитров, пренесуваат бугарските медиуми. Историчар по образование, …

Почина бугарскиот историчар Божидар Димитров Прочитај повеќе »