бројот

Бројот на деца што земаат антидепресиви е зголемен 54 отсто

Објавена е глобална студија која кажува дека порастот на бројот на деца што се подложни на антидепресиви секаде е пораснат речиси 50 отсто, а во …

Бројот на деца што земаат антидепресиви е зголемен 54 отсто Прочитај повеќе »

Во Германија двојно, во Британија тројно ќе се зголеми бројот на муслимани до 2050

Процентот на муслиманско население во Германија би можел до 2050 година да се удвои. Ова произлегува од студијата на институтот Pew, објавена во Берлин. И …

Во Германија двојно, во Британија тројно ќе се зголеми бројот на муслимани до 2050 Прочитај повеќе »

Бројот на сперматозоиди кај мажите опаднал за 59% поради масовната хемиска „феминизација“ на мажите

Новата студија спроведена на Хебрејскиот универзитет во Ерусалим е објавена во научното списание „Хјуман репродуктив апдејт“ и во истата е утврдено дека производството на човечката …

Бројот на сперматозоиди кај мажите опаднал за 59% поради масовната хемиска „феминизација“ на мажите Прочитај повеќе »

Во Баварија годинава бројот на силувања од мигрантите зголемен за 91%

Бројот на случаи на силувања во германската покраина Баварија пораснал за 48 проценти, а бројот на силувања кои се однесуваат исклучиво на мигрантите пораснал за …

Во Баварија годинава бројот на силувања од мигрантите зголемен за 91% Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите

Ураганот Ирма повторно се зајакна до бура од петти степен и го погоди крајбрежјето на Куба, а беше проследен со ветрови со максимална брзина од …

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите Прочитај повеќе »

Scroll to Top