Дани Макели

(Видео) Судијата кој го оштети Роналдо доби отказ

Судијата Марио Дикс, кој беше помошник на натпреварот меѓу Србија и Португалија, заработи отказ и нема да биде дел од холандскиот судиски тим за Европското …

(Видео) Судијата кој го оштети Роналдо доби отказ Прочитај повеќе »

Фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот поради раститички испад на четвртиот судија

Вчера, фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот за време на натпреварот во Лигата на шампионите поради растистички испад на четвртиот судија. Натпреварот беше …

Фудбалерите на ПСЖ и Башакшехир го напуштија теренот поради раститички испад на четвртиот судија Прочитај повеќе »

Scroll to Top