Роко Блажевиќ ја сними својата прва песна

Роко Блажевиќ од Сплит, кој однесе убедлива победа во третата сезона на „Пинкови ѕвездички“, ги израдува своите многубројни фанови со својот прв музички првенец. Шармантниот …

Роко Блажевиќ ја сними својата прва песна Прочитај повеќе »