Дарко Велковски

Стивен Џерард ќе му биде тренер на Дарко Велковски

Легендарниот играч на Ливерпул, Стивен Џерард, од наредната сезона ќе биде тренер на клубот Ал Итифак, во кој игра и македонскиот фудбалер Дарко Велковски. Џерард …

Стивен Џерард ќе му биде тренер на Дарко Велковски Прочитај повеќе »

Фудбалерот Дарко Велковски и Тамара Чуприна направија свадба со сите адети, а невестата смени два фустани

Фудбалерот Дарко Велковски направи свадба со манекенката Тамара Чуприна, една и пол година откако се венчаа во матично. Викендов парот направи традиционална македонска свадба со …

Фудбалерот Дарко Велковски и Тамара Чуприна направија свадба со сите адети, а невестата смени два фустани Прочитај повеќе »

Scroll to Top