Поранешната сопруга на Абрамовиќ се омажи за грчки милијардер

Поранешната сопруга на Роман Абрамовиќ, Даша Жукова, се омажи за грчкиот милијардер Ставрос Ниархос . Луксузната венчавка ја направија на ски центарот Сент Мориц пред повеќе …

Поранешната сопруга на Абрамовиќ се омажи за грчки милијардер Прочитај повеќе »