Дац и Александар

(Видео) Македонскиот тенор Благој Нацоски направи журка среде Скопје со Дац и Александар

Македонскиот тенор Благој Нацоски заедно со Дац и Александар вчеравечер настапија во познато скопско кафуле. Случајната дружба, прерасна во забава за сите гости кои пееја …

(Видео) Македонскиот тенор Благој Нацоски направи журка среде Скопје со Дац и Александар Прочитај повеќе »

Дац и Александар заедно со Росана ќе имаат концерт во Крушево

Дац и Александар најавија празничен концерт за сите генерации во Градскиот парк во Крушево заедно со фолк пејачката Росана, на 8 -ми септември. Неодамна тие …

Дац и Александар заедно со Росана ќе имаат концерт во Крушево Прочитај повеќе »

(Видео) 20 години од европската титула на златната генерација на „Кометал“

Пред 20 години на денешен ден женскиот ракометен клуб „Кометал Ѓорче Петров“ стана европски шампион, а со тоа предизвикаа национална радост кај сите навивачи на …

(Видео) 20 години од европската титула на златната генерација на „Кометал“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top