џеј рамадановски

Ќе се мажи ќерката на Џеј Рамадановски, жал ми е што татко ми не го запозна човекот на мојот живот

Ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, Марија ќе се мажи на 20 мај со својот свршеник Стефан Давидовиќ. Двајцата се веќе некое време заедно, а …

Ќе се мажи ќерката на Џеј Рамадановски, жал ми е што татко ми не го запозна човекот на мојот живот Прочитај повеќе »

Хусеин Алијевиќ ќе го глуми Џеј Рамадановски во филмот за пејачот

Започна снимањето на филмот „Недеља“ кој е инспириран од вистинските искуства на починатиот српски пејач Џеј Рамадановски. Низ неговото воспитување се следи патот на Џеј …

Хусеин Алијевиќ ќе го глуми Џеј Рамадановски во филмот за пејачот Прочитај повеќе »

(Фото) Луѓе оставаа пари, цигари и цвеќиња пред домот на Џеј Рамадановски

Голем број луѓе што поминаа пред влезот во зградата во која живееше фолк-пејачот Џеј Рамадановски оставаа пари, чоколади, цигари и цвеќиња, работи од кои тој …

(Фото) Луѓе оставаа пари, цигари и цвеќиња пред домот на Џеј Рамадановски Прочитај повеќе »

(Видео) Џеј Рамадановски заплакал пред домот на Синан Сакиќ

Српскиот фолк пејач Џеј Рамадановски, пристинал пред домот на починатиот Синан Сакиќ, со цл да изрази сочувство на семејстввото. Џеј бил забележан од медиумите видно …

(Видео) Џеј Рамадановски заплакал пред домот на Синан Сакиќ Прочитај повеќе »

Џеј имал операција на срцето во Виена

На пејачот Џеј Рамадановски пред неколку месеци морало да му се направи хируршка интервенција на срцето. Операцијата била изведена во престижна клиника во Виена. Фолкерот …

Џеј имал операција на срцето во Виена Прочитај повеќе »

Scroll to Top