Џејмс Хетфилд

Фронтменот на „Металика“, Џејмс Хетфилд, се разведе по 25 години брак

Џејмс Хетфилд, фронтменот на групата „Металика“, се разведува од сопругата  Франческа со која беа во брак 25 години. Постапката за развод почнала изминатава година кога, …

Фронтменот на „Металика“, Џејмс Хетфилд, се разведе по 25 години брак Прочитај повеќе »

Фронтменот на „Металика“ Џејмс Хетфилд има прескапо хоби, троши милиони за автомобили

Фронтменот на култниот бенд „Металика“, Џејмс Хетфилд, е колекционер на стари авомобили. Како што пренесуваат странските медиуми, тој во автомобилите вложил милиони долари, а некои …

Фронтменот на „Металика“ Џејмс Хетфилд има прескапо хоби, троши милиони за автомобили Прочитај повеќе »

Scroll to Top