(Видео) На Кипар изграден подводен музеј со скулптури

Џејсон Декар Тејлор, творецот на првиот подводен парк со скулптури во светот, го претстави својот најнов подводен проект, спектакуларна потопена шума, сместена крај брегот на …

(Видео) На Кипар изграден подводен музеј со скулптури Прочитај повеќе »