Нова венчавка во кралското семејство

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Јуџин, денеска ќе се венча во замокот Виндзор за Џек Бруксбанк. Јуџин и Бруксбанк се веќе во долгогодишна врска, а …

Нова венчавка во кралското семејство Прочитај повеќе »