(Фото) Најемотивниот момент на кралската венчавка

Принцезата Јуџин и нејзиниот сегашен сопруг Џек Бруксбенк се венчаа во капелата Свет Џорџ во замокот Виндзор. На свадбата присуствуваа повеќе од 850 гости, а …

(Фото) Најемотивниот момент на кралската венчавка Прочитај повеќе »